Panele ogrodzeniowe 2D i 3D

Prezentujemy nowoczesny i solidny sposób zabezpieczenia terenu w postaci paneli ogrodzeniowych naszej produkcji. Wyróżniają je prosta, mocna konstrukcja oraz estetyczne wykonanie, które wpływa na uniwersalność zastosowania tego rodzaju ogrodzeń. Można je z powodzeniem wykorzystać do wygrodzenia terenu przemysłowego, posesji prywatnej, jak i budynku firmy.

Panele ogrodzeniowe od producenta to gwarancja wysokiej jakości oraz najniższej ceny. Pominięcie pośredników znacząco obniża koszty, a bezpośredni kontakt z producentem paneli ogrodzeniowych 2D i 3D pozwala zasięgnąć porady dotyczącej doboru elementów od fachowców. Zdajemy sobie sprawę z różnorodnych potrzeb naszych odbiorców, dlatego proponujemy panele ogrodzeniowe w różnych wariantach, a także zapewniamy profesjonalne akcesoria montażowe, które ułatwiają ich szybką i solidną instalację. Jako producent paneli ogrodzeniowych 2D o różnych parametrach zapewniamy najwyższą jakość każdego elementu. Podczas procesu produkcyjnego wykorzystujemy wiedzę i doświadczenie zgromadzone przez lata.

Panele ogrodzeniowe 2D i 3D – charakterystyka

Jak powstają nasze panele ogrodzeniowe?

Proponowane panele ogrodzeniowe 3D i 2D są wykonane ze zgrzewanych drutów stalowych, do tego specjalnie usztywnianych w procesie produkcji. Dzięki temu prawidłowo zastosowane w ogrodzeniach są stabilne i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dużym atutem naszych paneli ogrodzeniowych jest wyjątkowa jakość zabezpieczeń antykorozyjnych. Otrzymujemy ją stosując metodę zanurzeniową, czyli mocząc panele w ciekłym cynku o wysokiej temperaturze. Jest to tak zwane cynkowanie ogniowe. Dzięki temu cała powierzchnia pojedynczych paneli pokrywa się warstwą skutecznej i trwałej powłoki przeciwkorozyjnej. Cynkowanie ogniowe jest do tego stopnia precyzyjne, że nie niesie za sobą ryzyka powstawania na powłoce pęknięć, przez które mogłyby wnikać czynniki wywołujące korozję.

Ponadto nasz produkt może być równo pokryty dowolnym kolorem z palety RAL. Panele malujemy proszkowo we własnej lakierni. To jedna z najefektywniejszych metod lakierowania powierzchni stali, przy pomocy której uzyskujemy równomierną, cienką i idealnie gładką warstwę farby. Na takiej powłoce nie mają prawa występować zacieki, spękania, zmarszczenia lub pęcherzyki, czyli efekty, które obniżają estetyczną wartość produktu.

Montaż paneli ogrodzeniowych od producenta

Proponowane przez nas panele ogrodzeniowe 2D i 3D cechują się łatwością montażu. Poszczególne przęsła są ze sobą kompatybilne, a przy tym odznaczają się lekkością, co także znacznie ułatwia montaż ogrodzenia. Panele produkowane są w różnych wysokościach, co też umożliwia postawienie prostego ogrodzenia, mimo nierówności terenu. W łatwy sposób można zachować równą krawędź górną, niwelując różnice poziomu gruntu.

Panele naszej produkcji można kupić, kontaktując się z biurem i przedstawiając swoje oczekiwania. Możemy również zaoferować własny transport.

Jakie panele ogrodzeniowe wybrać?

Podstawowym parametrem wyboru paneli jest ich wytrzymałość. Aby wybrać trwały produkt o dużej odporności na uszkodzenia mechaniczne, należy zdecydować się na panele ogrodzeniowe z grubego drutu, którego średnica wynosi 4 mm. Ich cieńsze odpowiedniki, tzw. druty w wersji super light, mogą ulegać uszkodzeniom, generując tym samym dodatkowe koszty z tytułu konieczności ich częstych napraw. Nie warto zatem oszczędzać na jakości paneli ogrodzeniowych podczas ich zakupu – lepiej wybrać produkt dobrej jakości, który będzie ogradzał posesję przez długie lata.

Czym różnią się panele ogrodzeniowe 2D od paneli ogrodzeniowych 3D?

Panele ogrodzeniowe 2D charakteryzują się mniej skomplikowaną konstrukcją. Są zbudowane w prosty sposób – składają się z podwójnych drutów poziomych, przeplatanych pojedynczymi drutami pionowymi.

Panele ogrodzeniowe 3D są natomiast dodatkowo wzmocnione trójwymiarowymi przetłoczeniami przypominającymi literę V. Tego typu konstrukcja zwiększa sztywność oraz wytrzymałość ogrodzenia, a ponadto podnosi jego walory estetyczne. Warto wskazać jeszcze jedną różnicę – grubość drutu paneli ogrodzeniowych 2D jest większa niż ich odpowiedników 3D.

BUDOWA PANELU OGRODZENIOWEGO 3D

 • panele 3D (przetłoczenia wzmacniające),
 • grubość drutu 4 i 5 mm,
 • wysokość od 1000 do 2400 mm,
 • rozmiar oczek 50x200 mm.

BUDOWA PANELU OGRODZENIOWEGO 2D

 • panele 2D (druty wzmacniające zgrzane obustronnie 6 lub 8 mm),
 • grubość drutu 5, 6 i 8 mm,
 • wysokość od 1000 do 2400 mm,
 • rozmiar oczek 50x200 mm.

POWŁOKA

 • ocynkowane ogniowo,
 • ocynkowane ogniowo i malowane proszkowo.

Najpopularniejsze kolory paneli ogrodowych to:

 • grafit RAL 7016,
 • zielony RAL 6005,
 • czarny RAL 9005,
 • brąz RAL 8017,
 • inne kolory z palety RAL na zamówienie.

Panele ogrodzeniowe 2D czy 3D – które wybrać?

Niezależnie od modelu oferowane przez nas panele ogrodzeniowe odznaczają się najwyższym stopniem funkcjonalności. Skutecznie wykonują swoje zadania – zabezpieczają teren przed wtargnięciem niepowołanych osób, chronią przed przedostawaniem się dzikich zwierząt i wyznaczają granice posesji. Jednocześnie ze względu na swoją konstrukcję nie zasłaniają widoku, co jest szczególnie pożądane w przypadku bliskości atrakcyjnych terenów zielonych.

Wybór pomiędzy panelami ogrodzeniowymi 3D a 2D nie jest prosty, ponieważ oba produkty są zbliżone pod względem funkcjonalności. Dodatkowe przetłoczenia w modelu 3D sprawiają jednak, że wyróżniają się one wyższą wytrzymałością i zapewniają większą stabilność. Będą również lepszym zakupem, jeżeli zależy Państwu na efekcie estetycznym. Panele ogrodzeniowe 2D są często wybierane do zabezpieczenia terenów, na których znajdują się zakłady produkcyjne czy też siedziby przedsiębiorstw. Z kolei ich odpowiedniki 3D cieszą się szczególną popularnością wśród właścicieli domów jednorodzinnych. Przymierzając się do zakupu paneli ogrodzeniowych, trzeba podjąć kilka decyzji dotyczących takich kwestii jak:

 • wymiary,
 • rozmiar oczek,
 • metoda wykończenia – malowanie proszkowe i/lub cynkowanie,
 • grubość drutu.

Naszym Klientom zapewniamy specjalistyczne doradztwo. Z przyjemnością pomożemy w wyborze produktów, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby i oczekiwania. Jeśli potrzebujecie Państwo dodatkowych informacji na temat paneli ogrodzeniowych, nasi doradcy są do dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu.