Jak zamontować furtkę panelową?

Właściwe zabezpieczenie posesji powinno być nie tylko solidne i trwałe, ale także trudne do sforsowania oraz estetyczne i łatwe w montażu. W zależności od sytuacji wykorzystuje się różne rozwiązania mające na celu oddzielenie posesji od otaczającego ją terenu. Wśród opcji cieszących się największym powodzeniem znajdują się rozmaite odmiany ogrodzeń modułowych. Nie będą one jednak funkcjonalne, jeżeli nie wyposaży się ich w odpowiednią bramę rozwieraną albo przesuwną oraz furtkę panelową. Producentem wyrobów tego rodzaju jest firma Big-Stal, oferująca szeroki asortyment modeli wszelkiego typu od paneli 3D po ogrodzenia palisadowe. Przyjrzymy się nieco bliżej furtkom i ich montażowi.

Co trzeba wiedzieć o furtkach w ogrodzeniach modułowych?

Ogrodzenia modułowe cieszą się ogromną popularnością, ponieważ z uwagi na zastosowanie wystandaryzowanych elementów ich wykonanie jest proste i bardzo szybkie, a cena niezwykle przystępna. Wśród najchętniej wybieranych znajdują się płoty składające się z paneli zrobionych ze zgrzewanego drutu stalowego, którego odcinki pionowe są dodatkowo wyprofilowane, zwiększając sztywność całości i nadając jej zróżnicowanych wygląd oraz parkany palisadowe, gdzie poszczególne moduły są zrobione ze spawanych ze sobą profili zamkniętych. W obu przypadkach moduły są mocowane do ustawionych wcześniej słupków. Podobnie instaluje się bramy oraz furtki. Mają one postać przestrzennej ramy z profili, do której dołączono zgrzewane druty 3D albo profile, osadzanej na zawiasach przykręcanych bądź spawanych do słupków.

Co jest ważne przy montażu furtki?

Dla właściwego działania bramy lub furtki kluczowe znaczenie ma to, w jakiej odległości od siebie znajdą się słupki, między którymi mają zostać umieszczone. Ważne będzie także ich wyrównanie względem siebie na całej wysokości oraz utrzymanie pionu. W przeciwnym razie mogą pojawić się problemy z ich osadzeniem i późniejszą eksploatacją.