Do czego wykorzystuje się drut powlekany PCV?

Prawidłowa ochrona posesji przed wtargnięciem osób niepowołanych wymaga postawienia odpowiedniego płotu, który będzie stanowił naturalną barierę zabezpieczającą przed kradzieżami, wandalizmem czy zakłócaniem spokoju. W zależności od sytuacji można w tym celu wykorzystywać różne rozwiązania techniczne. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza przystępne cenowo oraz estetyczne i wytrzymałe na działanie czynników zewnętrznych panele ogrodzeniowe. Wielu zwolenników ma również klasyczna siatka ogrodzeniowa. Jej montaż jest wprawdzie bardziej skomplikowany, jednak często plusem okaże się możliwość skorzystania z istniejących słupków, co obniża koszt prac. Nie obejdzie się tu bez odpowiednich akcesoriów. Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej.

Jak zakłada się siatkę?

Siatka ogrodzeniowa powstaje z połączonych ze sobą odcinków stalowego drutu, który jest odpowiednio wyginany, przycinany i przeplatany. W tym celu używa się zwykle drutu ocynkowanego, niekiedy stosuje się też drut powlekany dodatkowo tworzywem sztucznym, np. niepodatnym na uszkodzenia i działanie słońca PVC. Do zamontowania siatki niezbędny okaże się jednak również drut naciągowy, który pozwala na jej właściwe zamocowanie, ponieważ stanowi on rodzaj wspornika utrzymującego siatkę w prawidłowym położeniu. Także tu korzysta się zarówno z drutów ocynkowanych, jak i powlekanych PVC.

Dlaczego warto sięgać po drut powlekany?

Druty służące do produkcji i montażu siatki stalowej są narażone na częsty kontakt z czynnikami zewnętrznymi, w tym wilgocią. Powoduje to wysokie ryzyko korozji, dlatego na ich powierzchnię nanosi się warstwę cynku, który zapobiega rdzewieniu. Jest on jednak narażony na uszkodzenia mechaniczne, które mogą oznaczać gwałtowne pogorszenie stanu ogrodzenia, a także jego wyglądu. Sposobem na zwiększenie trwałości jest zastosowanie dodatkowej powłoki z tworzywa sztucznego – zwykle PVC.