Jak zadbać o bezpieczeństwo i prywatność domowników?

Każda posesja, która nie zostanie właściwie zabezpieczona, będzie narażona na wtargnięcie osób niepowołanych. Wiąże się to z ryzykiem, że mogą się one dopuścić się aktu wandalizmu, dokonać kradzieży lub zakłócać spokój domowników czy w różny sposób naruszać ich prywatność. Najlepszą metodą na ochronę przed nieproszonymi gośćmi będzie ustawienie odpowiedniego ogrodzenia panelowego. W łódzkim sprzedażą elementów niezbędnych do budowy płotu oraz ich montażem zajmuje się firma Bigstal, oferująca słupki, panele i akcesoria montażowe. Sprawdzą się one nie tylko w przypadku terenów wokół domów jednorodzinnych, ale także obiektów użytkowych czy budynków użyteczności publicznej. Przekonajmy się, jakie są zalety ich wykorzystania.

Czym są ogrodzenia panelowe?

Ogrodzenia panelowe mogą przybierać różną formę, najpopularniejsze są jednak wersje wykonane ze specjalnie profilowanych drutów, które mają postać sztywnych siatek. Powstają one przez zgrzewanie ze sobą elementów pionowych i poziomych poprzeczek, które razem tworzą stabilną i odporną na odkształcenia strukturę. Dla podniesienia wytrzymałości stosuje się zwykle dwa wygięcia mające postać przypominający literę „V” i ulokowane w górnej oraz dolnej części każdego z modułów. Panele są mocowane przy użyciu obejm i elementów złącznych do słupków o przekroju prostokątnym lub kwadratowym, które osadza się w podłożu z zastosowaniem odpowiednich prefabrykatów lub klasycznej wylewki betonowej. Całość uzupełniają furtki i bramy wjazdowe o wielkości dopasowanej do potrzeb w wersji rozwieranej albo przesuwnej.

Jakie są zalety ogrodzeń panelowych?

Ogrodzenia panelowe są uniwersalne, jeżeli chodzi o ich stosowanie. Sprawdzą się zarówno wokół domów, jak i obiektów handlowych czy firm. Zaletą ich użycia jest estetyczny wygląd, wysoka trwałość, a także możliwość szybkiego montażu oraz przystępna cena. Co ważne, ogrodzenia tego rodzaju są lekkie i odporne na silny wiatr oraz inne zjawiska pogodowe.