Jakie są zalety bramy przesuwnej?

Zabezpieczenie posesji wymaga zainstalowania odpowiedniego ogrodzenia. Nie będzie ono jednak funkcjonalne, jeżeli nie zamontuje się w nim właściwie dobranej furtki i bramy umożliwiającej swobodny i szybki wjazd oraz wyjazd z terenu działki. Wśród opcji cieszących się największą popularnością, na szczególną uwagę zasługują nowoczesne i komfortowe w użytkowaniu bramy palisadowe przesuwne. Przekonajmy się, dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie i sprawdźmy, w jaki sposób będzie funkcjonowało.

Jak działają bramy przesuwne?

Bramy przesuwne to konstrukcje, w których skrzydło jest przemieszczane wzdłuż ogrodzenia po jego wewnętrznej stronie. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnego toru zamocowanego do płotu, po którym przesuwa się zamontowany na skrzydle mechanizm jezdny. Cała brama zachowuje stabilność, ponieważ elementem ruchomego skrzydła jest specjalna przeciwwaga. W bramach tego rodzaju łatwo można zainstalować automatykę, która pomoże w otwieraniu i zamykaniu skrzydła za sprawą przymocowanej do niego listwy tzw. zębatki oraz silnika elektrycznego. Obsługiwana z użyciem pilota sprawi, że bramę będzie można otwierać już podczas zbliżania się do posesji, co przyspieszy wjazd.

Co przemawia za wyborem bramy przesuwnej?

Brama przesuwna ma prostą, a zarazem odporną na uszkodzenia konstrukcję. Przy tym umożliwia uzyskanie niezwykle atrakcyjnego wyglądu całego ogrodzenia, podczas gdy jej elementy robocze tj. przeciwwaga pozostają praktycznie niewidoczne. Jej zaletą będzie też fakt, że do jej użytkowania nie jest potrzebne miejsce na otwarcie skrzydeł ani poza posesją, ani w jej obrębie, co będzie konieczne w przypadku bram rozwieranych. Bramy przesuwne są bardzo bezpieczne, ponieważ przemieszczające się wzdłuż płoty skrzydło nie stanowi żadnego zagrożenia dla użytkowników i osób przebywających na posesji. Warto też pamiętać, że automatyka do bram tego rodzaju jest wyposażana w czujniki blokujące ruch, jeżeli ktoś lub coś znajdzie się na trasie zamykającego się skrzydła.