Budżetowe ogrodzenie nieruchomości, czyli najtańsze metody

Większość posesji wymaga zabezpieczenia przez ustawienie wzdłuż granic działki odpowiedniego płotu. W niektórych przypadkach priorytetem okaże się wykorzystanie metody, która zarazem umożliwi dobrą ochronę terenu, a jednocześnie nie pociągnie za sobą wygórowanych wydatków na jej zapewnienie. Rozwiązaniem, które sprawdza się wówczas, gdy zachodzi potrzeba maksymalnego zredukowania kosztów bez rezygnacji z trwałości i estetyki są nowoczesne panele ogrodzeniowe. Przekonajmy się, jakie są ich rodzaje i zobaczmy, w jaki sposób się je montuje.

Czym są ogrodzenia panelowe i jak się je wykonuje?

Ogrodzenia panelowe składają się z modułów wykonanych ze stalowego drutu zabezpieczonego przed korozją warstwą cynku, a często także lakierowanego proszkowo. Materiał jest zgrzewany i tworzy strukturę przypominającą siatkę, która stanowi poszczególne przęsła powstającego płotu. Montuje się je z użyciem specjalnych obejm skręcanych śrubami, a konkretne elementy mocuje się do słupków z metalowych kształtowników. Odpowiednie akcesoria pozwalają na wykonywanie naroży oraz ustawianie płotu pod kątem. Dzięki zróżnicowanej wysokości można przygotowywać ogrodzenia o rozmaitej charakterystyce.

Jakie są typy ogrodzeń panelowych?

Moduły tworzące ogrodzenie panelowe mogą mieć postać elementów 2D, a więc prostych odcinków drutu zgrzewanych tak, by utworzyły płaską kratownicę. Tam, gdzie potrzebna będzie większa sztywność, przekładająca się na wytrzymałość płotu, używa się modułów 3D. W och przypadku odcinki drutu umieszczane pionowo są dodatkowo zagięte, dzięki czemu całość ma charakterystyczne załamanie. Wpływa ono korzystnie na estetykę, urozmaicając wygląd całości, a przy tym sprawia, że staje się ono mniej podatne na skręcenia i zagięcia. Płot tego typu będzie trwalszy, a zarazem ładniejszy. Wzmocnienia są szczególnie przydatne tam, gdzie płot jest narażony na rozmaite obciążenia mechaniczne.