Rodzaje słupków ogrodzeniowych do paneli i ich zastosowanie

Ogrodzenia panelowe są jednym z popularniejszych rozwiązań pozwalających na skuteczne i możliwie tanie zabezpieczenie terenu posesji. Stosuje się je zarówno, gdy chodzi o grodzenie otoczenia domów jednorodzinnych, jak i obiektów użyteczności publicznej czy wszelkiego rodzaju firm. By można było je swobodnie rozstawiać, konieczne będzie użycie odpowiednich słupków ogrodzeniowych do paneli. Przekonajmy się, czym się wyróżniają i sprawdźmy, jak wygląda ich montaż.

Co trzeba wiedzieć o słupkach ogrodzeniowych?

Słupki ogrodzeniowe do montażu paneli powstają z profili stalowych o przekroju prostokątnym lub kwadratowym. Dla zwiększenia odporności na korozję są one poddawane cynkowaniu, dzięki czemu metal jest dobrze odseparowany od czynników zewnętrznych powodujących jego utlenianie. Powierzchnia słupków jest dodatkowo malowana na wybrany kolor, co nie tylko podnosi estetykę, ale również wydłuża trwałość całości. Od góry słupki są zabezpieczane daszkiem chroniącym wnętrze przed wodą opadową. W zależności od potrzeb można zamówić słupki o różnej wysokości.

Jak wygląda montaż słupków i paneli?

Słupki ogrodzeniowe do paneli osadza się w podłożu, korzystając ze specjalnych betonowych prefabrykatów lub wypełniając betonem przygotowane zagłębienia. Często są one ustawiane w ramach powstającej podmurówki, która zapobiega tworzeniu się przerwy między podłożem a panelami. Do mocowania elementów ogrodzenia stosowane są metalowe obejmy, które nakłada się na słupek i skręca śrubami. Dostępne są różne ich wersje – kończące ciąg np. przy bramie, furtce lub ścianie, przelotowe oraz kątowe, używane w narożach grodzonej działki. Największą zaletą ogrodzeń panelowych jest przystępna cena, estetyczny wygląd płotu, jego wysoka trwałość oraz duża szybkość instalowania, a w razie potrzeby również demontażu.