> > 66-gdzie-montowac-bramy-panelowe

Gdzie montować bramy panelowe?

Do kompleksowego ogrodzenia każdej nieruchomości gruntowej konieczna jest odpowiednia brama. Trudno wyobrazić sobie bowiem wjeżdżanie na posesję pojazdem, gdyby zabrakło tego elementu. Co więcej, musi on zarazem dobrze komponować się z pozostałą częścią konstrukcji. Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się bramy panelowe. Czy wiesz, czym się charakteryzują i gdzie znajdują zastosowanie?

Czym jest brama panelowa i jakie ma zalety?

Najprościej mówiąc, to rodzaj bramy wjazdowej wykonanej z paneli 2D. Wyróżniamy jej dwa typy, a mianowicie przesuwny oraz skrzydłowy. Jak łatwo się domyślić, pierwszy z nich otwierany jest wzdłuż posesji, równolegle do ogrodzenia. W tym przypadku inwestorzy najczęściej decydują się na zakup automatyki. Brama panelowa skrzydłowa otwiera się zaś do wewnątrz posesji.

Mówiąc o bramach panelowych, nie sposób nie wspomnieć o ich kluczowych zaletach. Po pierwsze, idealnie komponują się z ogrodzeniami panelowymi. Ich uniwersalny wygląd sprawia, że pasują do niemal każdego stylu nieruchomości. Co więcej, są one wyjątkowo wytrzymałe na dużą eksploatację oraz szkodliwe czynniki zewnętrzne.

Gdzie najlepiej sprawdzi się brama panelowa?

Jak już zostało wspomniane, takie bramy wyróżniają się wyjątkową trwałością. Z tego względu popularność zyskały przede wszystkim w miejscach, w których dochodzi do ich wzmożonej eksploatacji. Słowem, chodzi o takie posesje, gdzie w ciągu dnia pojawia się wiele pojazdów. Są to przykładowo zakłady przemysłowe, magazyny, biurowce i inne siedziby firm.

Należy zaznaczyć, że bramy panelowe znajdują zastosowanie także w użytku prywatnym. Coraz chętniej wybierane są przez właścicieli domów czy ogródków działkowych. Wynika to przede wszystkim z atrakcyjnego stosunku jakości do ceny. Takie bramy są tanie, a jednocześnie wysoce wytrzymałe. Co więcej, można zaobserwować je również wokół budynków użyteczności publicznej, np. urzędów, domów kultury, szpitali, szkół i wielu innych.