> > 65-jak-dopasowac-furtke-do-ogrodzenia-panelowego

Jak dopasować furtkę do ogrodzenia panelowego?

Wybór odpowiedniego ogrodzenia nie jest wbrew pozorom łatwy. Otoczenie domu i działki powinno pasować do stylu, w jakim utrzymana jest posesja, a także zapewniać odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Podobnie jak w innych branżach, w przypadku ogrodzeń trendy również ulegają zmianie. Niegdyś popularne bogato zdobione przęsła ogrodzeniowe są obecnie stopniowo wypierane przez ogrodzenia panelowe. Ten rodzaj ogrodzeń zapewnia bezpieczeństwo, prezentuje się naprawdę estetycznie i wpasowuje w praktycznie każdy styl. Warto pamiętać, że oprócz ogrodzenia konieczne jest znalezienie odpowiednio dopasowanej furtki.

Jaka furtka najlepiej skomponuje się z ogrodzeniem panelowym?

Furtka do ogrodzenia powinna spełniać zarówno funkcje użytkowe, jak i estetyczne. Odpowiednio dobrana będzie pozwalała na wygodne wchodzenie i wychodzenie na posesję, a w razie potrzeby pozwoli na zabezpieczenie jej przed dostępem nieproszonych gości. Furtka powinna być solidna, wykonana z wysokiej jakości materiałów, które nie wymagają częstej i czasochłonnej konserwacji. Elementy furtki powinny być zabezpieczone przed korozją i niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych.

Pod względem estetycznym najlepiej, aby furtka była zachowana w tym samym stylu co ogrodzenie. Dzięki temu będą razem tworzyć estetyczną całość. Mocniej zabudowane ogrodzenie panelowe najlepiej jest wyposażyć w cięższą, zabudowaną furtkę z paneli. W przypadku ogrodzeń nieco mniej zabudowanych furtka również powinna być lżejsza. Odpowiedni wygląd furtki ma ogromne znaczenie na to, jakie pierwsze wrażenie odniosą goście, a spójnie wyglądające ogrodzenie z furtką z pewnością zrobi pozytywne wrażenie na odwiedzających. 

Decydując się na furtkę panelową od tego samego producenta co ogrodzenie, otrzymuje się gwarancję, że elementy te nie tylko będą do siebie pasować wizualnie, ale również cechować się taką samą wytrzymałością na warunki zewnętrzne. Furtki panelowe są bardzo trwałe i uniwersalne. Odpowiednio dobrana lokalizacja furtki oraz jej wymiary pozwolą na wygodne korzystanie z niej nawet przez osoby na wózku czy rodziny z małym dzieckiem. Odpowiednio dobrane elementy pozwolą na płynne otwieranie i zamykanie furtki, bez konieczności szarpania czy mocowania się z klamką.