> > 64-jakie-ogrodzenie-sprawdzi-sie-na-placu-budowy

Jakie ogrodzenie sprawdzi się na placu budowy?

Na placu budowy z reguły znajdują się różnorodne materiały, a także urządzenia i maszyny. Nie trzeba nikogo przekonywać, że są to bardzo wartościowe przedmioty. Z tego względu konieczne jest ogrodzenie całego terenu przed potencjalnymi intruzami. Inwestorzy często zastanawiają się jednak, która opcja okaże się lepsza. Lepiej wybrać ogrodzenie docelowe czy tymczasowe?

Jak najlepiej ogrodzić plac budowy?

Jak już zostało wspomniane, plac budowy można ogrodzić na dwa sposoby. Niektórzy inwestorzy od razu decydują się na montaż docelowego ogrodzenia, aby zaoszczędzić nieco czasu oraz pieniędzy. Z pewnością jest to opcja korzystniejsza finansowo, jednak nie zawsze okaże się trafna. Należy pamiętać, że z placu budowy unoszą się różnorodne zanieczyszczenia, a więc po zakończeniu prac koniecznie trzeba oczyścić całą konstrukcję. Podczas robót może dojść także do zniszczeń.

Zdaje się, że najkorzystniejszą opcją jest ogrodzenie placu budowy siatką ogrodzeniową. To stosunkowo niewielka inwestycja, zaś sam montaż można wykonać samodzielnie. Wystarczy zaopatrzyć się w akcesoria do montażu ogrodzeń. Trzeba także wspomnieć, że siatka wykonana ze stali nierdzewnej jest bardzo wytrzymała i niepodatna na odkształcenia.

Jeżeli chcesz zaopatrzyć się w siatkę ogrodzeniową, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Posiadamy jedynie najwyższej jakości produkty, które spełnią oczekiwania każdego, nawet najbardziej wymagającego inwestora. Oferujemy zarazem bardzo atrakcyjne ceny. W razie pytań lub wątpliwości nasi pracownicy pozostają do Twojej dyspozycji.

Co mówi prawo o ogradzaniu placu budowy?

Należy zaznaczyć, że ogrodzenie placu budowy to nie tylko rozsądna decyzja, ale jednocześnie obowiązek wynikający z przepisów prawa. Okazuje się bowiem, że przed rozpoczęciem prac budowlanych należy odpowiednio zagospodarować teren, a także zainstalować ogrodzenie. Warto także pamiętać, że jego wysokość musi wynosić co najmniej 1,5m.