> > 61-jak-naciagac-siatki-ogrodzeniowe

Jak naciągać siatki ogrodzeniowe?

Siatka ogrodzeniowa to stosunkowo tani i szybki sposób na ogrodzenie swojej posesji. Wykorzystywana jest zarówno przez inwestorów prywatnych, jak i podmioty publiczne. Jej odpowiednie naciągnięcie nie jest skomplikowane, dlatego montaż można wykonać zupełnie samodzielnie. Czy wiesz, jak to zrobić?

W jaki sposób poprawnie naciągnąć siatkę ogrodzeniową?

Na samym początku należy wyraźnie zaznaczyć, że poprawne naciągnięcie siatki ogrodzeniowej ma ogromne znaczenie dla wytrzymałości montażu. Niedostosowanie się do ogólnie przyjętych zasad może skutkować koniecznością ponowienia całego procesu. Błędne naciągnięcie siatki ogrodzeniowej sprawi, że ogrodzenie szybko ulegnie deformacji.

Oczywiście cały proces musi zostać poprzedzony dokładnym oczyszczeniem całego terenu oraz właściwym montażem słupków ogrodzeniowych. Między tymi elementami należy zamontować druty naprężające. Powinny one znaleźć się u dołu, na środku oraz u góry każdego słupka. Do takiego montażu konieczne jest zastosowanie tzw. napinaczy.

Następnym krokiem jest zamontowanie drutów naciągowych. Dopiero na tym etapie można przystąpić do naciągania siatki. Pamiętaj, że najrozsądniej jest rozpocząć ten proces od słupków początkowych lub narożnikowych. W pierwszej kolejności przełóż przez oczka siatki drut naciągający, a następnie załóż go na napinaczu. Siatkę rozwijaj i montuj w ten sposób na kolejnych słupkach.

Dlaczego warto zdecydować się na siatkę ogrodzeniową?

Jak już zostało wspomniane, jest to jedna z najatrakcyjniejszych cenowo metod ogrodzenia posesji. Siatka ogrodzeniowa kosztuje stosunkowo niewiele, zaś jej montaż można wykonać samodzielnie, co również przekłada się na niemałą oszczędność finansową. Należy zaznaczyć, że siatka ogrodzeniowa jest bardzo wytrzymała. Przed zakupem warto jednak zwrócić szczególną uwagę na jej materiał wykonania. Jeżeli poszukujesz wysokiej jakości siatki, zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą.