Co należy zrobić, aby siatka ogrodzeniowa nie korodowała?

Siatki ogrodzeniowe to jedno z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych rozwiązań, które służą oddzielaniu zarówno budynków prywatnych, jak i publicznych od otoczenia. I nie ma się czemu dziwić – jest to metoda trwała, solidna i – co najważniejsze – niedroga. Jednak wybór odpowiedniej siatki ogrodzeniowej wcale nie jest prosty, a najtańsze rozwiązania mogą okazać się niepraktyczne w dłuższej perspektywie czasu i podatne na korozję. Czym więc powinniśmy się kierować przy wyborze ogrodzenia, które posłuży nam przez długi czas i jednocześnie będzie odporne na powstawanie rdzy?

W jaki sposób uniknąć korozji

Korozja to problem, który występuje często w przypadku ogrodzeń zrobionych ze stali. Pojawia się na skutek niekorzystnych czynników zewnętrznych – takich jak nagłe zmiany pogody, duża wilgoć czy różnego rodzaju zanieczyszczenia. W rezultacie na naszym płocie możemy zaobserwować rdzę, która przyczynia się do niszczenia ogrodzenia. Mogą na nim pojawić się dziury, a w rezultacie trzeba będzie je wymienić na nowe. Aby uniknąć tego problemu, najlepiej wybierać ogrodzenia, które wyróżniają się trwałością oraz solidnym wykonaniem.

Warto także zwrócić uwagę na to, by siatki ogrodzeniowe miały odpowiednie zabezpieczenia, które zapobiegają korozji. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wybór ogrodzenia ocynkowanego lub takiego, które posiada powłokę z PCV, chroniącą przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi oraz w dłuższej perspektywie zapobiegającą powstawaniu rdzy. Jeśli zdecydujemy się na zakup siatki bez tego typu zabezpieczeń, to w niedługim czasie może pojawić się problem z korozją. Z ogrodzenia trzeba będzie wówczas usunąć rdzę oraz wszystkie zanieczyszczenia, a następnie przemalować je specjalną farbą ochronną, co może być problematyczne i czasochłonne. Dlatego najlepiej wybrać siatkę, która pochodzi od godnego zaufania producenta i jest odpowiednio chroniona przed korozją. Dzięki temu zyskamy pewność, że wybraliśmy ogrodzenie najwyższej jakości, które posłuży nam przez długi czas.