> > 58-jak-prawidlowo-montowac-slupki-ogrodzeniowe

Jak prawidłowo montować słupki ogrodzeniowe?

Montaż słupków ogrodzeniowych nie jest szczególnie skomplikowaną czynnością. Można powiedzieć, że w zdecydowanej większości przypadków można wykonać taką pracę na własną rękę. Należy jednak wyraźnie zaznaczyć, że poprawność montażu determinuje późniejszą wytrzymałość całego ogrodzenia. Z tego względu warto przeprowadzić go zgodnie z powszechnie przyjętymi zasadami.

Etapy montażu słupków ogrodzeniowych

Niezależnie od wybranej metody, cały proces należy rozpocząć od przygotowania terenu. Pamiętaj, że otoczenie musi być przede wszystkim oczyszczone z wszelkich potencjalnych zanieczyszczeń, tzn. gałęzi, kamieni czy odpadów. W niektórych przypadkach konieczne może okazać się także wyrównanie terenu. Mowa tu na przykład o wzniesieniach lub dziurach.

Następnie zajmij się wytyczeniem linii ogrodzenia. Podpowiadamy, że najlepiej wykorzystać w tym celu zwykły sznurek oraz patyki lub kamienie. Później należy wyznaczyć miejsce pierwszego oraz ostatniego słupka ogrodzeniowego, co znacznie ułatwi ulokowanie pozostałych. Elementy te powinny znajdować się od siebie w takiej samej odległości, ile wynosi długość przęsła.

Powyższe prace są zupełną podstawą, która musi zostać zrealizowana bez względu na metodę montażu. Warto bowiem zaznaczyć, że słupki mogą być zainstalowane na podmurówce lub bez niej, tzn. bezpośrednio w ziemi. Wybór odpowiedniego sposobu zależy od Twoich preferencji, a także charakteru ogrodzenia.

Decydując się na montaż słupków ogrodzeniowych bez podmurówki, musisz wykopać dołki w miejscach, które wcześniej wyznaczyłeś za pomocą patyków czy kamieni. Powinny mieć one od 80 do 120 centymetrów głębokości. Słupek umieść w wykopanej dziurze, a następnie zalej przygotowanym wcześniej betonem.

Nieco inaczej wygląda to w przypadku podmurówki, którą możesz wykonać samodzielnie lub zlecić to profesjonalnej firmie. Gdy podstawa będzie już gotowa, wystarczy za pomocą łączników przytwierdzić słupki.