> > 57-co-wchodzi-w-sklad-renowacji-ogrodzenia

Co wchodzi w skład renowacji ogrodzenia?

Ogrodzenie otacza całą posesję, a więc można śmiało stwierdzić, że w pewnym sensie jest jego wizytówką. Z tego powodu właściciele nieruchomości powinni przykładać szczególną uwagę do jej stanu technicznego oraz wizualnego. Zdarza się jednak, że po pewnym czasie ogrodzenie ulega różnego rodzaju zniszczeniom. Wówczas niezbędna może okazać się renowacja.

Jak wygląda renowacja ogrodzenia?

Na wstępie należy zaznaczyć, że dokładny przebieg renowacji ogrodzenia jest ściśle powiązany ze skalą zniszczeń. W niektórych przypadkach wystarczy powierzchowne odświeżenie całej konstrukcji, w innych zaś konieczne okaże się przeprowadzenie kompleksowego odnowienia.

W każdym przypadku należy rozpocząć od dokładnego oczyszczenia całej powierzchni. Na elementach ogrodzenia nie może znajdować się piach, pył, błoto czy inne zanieczyszczenia. Na tym etapie zwróć szczególną uwagę na przęsła oraz słupki, na których najczęściej kumuluje się brud. Dopiero po dokładnym oczyszczeniu konstrukcji możesz przystąpić do ścierania starej farby. W tym celu sięgnij po specjalny preparat lub zwykły papier ścierny.

Jeżeli już pozbędziesz się starej farby, czas zająć się malowaniem ogrodzenia panelowego. Zanim jednak nałożysz nowy kolor, upewnij się, że odpowiednio przeprowadziłeś odtłuszczenie całej powierzchni. Konieczne okaże się także zaaplikowanie farby podkładowej oraz zagruntowanie drutów. W zależności od zaleceń producenta wybranej farby być może będziesz musiał nałożyć dwie warstwy koloru.

Pamiętaj, że potencjalne zniszczenia należy naprawić przed przystąpieniem do odświeżania koloru. Możesz zająć się tym samodzielnie bądź powierzyć to zadanie profesjonalistom. Jeżeli chcesz wymienić lub naprawić swoje ogrodzenie, zapraszamy Cię do kontaktu. Oferujemy wysokiej jakości ogrodzenia panelowe, które posłużą Ci w świetnym stanie przez wiele lat. Stawiamy na solidne wykonanie, trwałą konstrukcję oraz uniwersalną estetykę.