> > 56-na-co-zwracac-uwage-przy-wyborze-furtki-wejsciowej

Na co zwracać uwagę przy wyborze furtki wejściowej?

Ogrodzenie jest nie tylko elementem chroniącym nieruchomość przed niepożądanymi wtargnięciami, ale także częścią ozdobną całej posesji. Trudno wyobrazić je sobie jednak bez odpowiedniej furtki wejściowej. Podpowiadamy, że warto przyłożyć szczególną wagę do jej wyboru.

Jak wybrać właściwą furtkę wejściową?

Niektórzy decydują się na zakup gotowego zestawu, czyli ogrodzenia wraz z furtką. Nie ulega wątpliwości, że to duże ułatwienie, jednak nie zawsze jest możliwe. W niektórych przypadkach samodzielny dobór furtki wejściowej jest konieczny lub też podyktowany wolą właścicieli nieruchomości.

Dobrze przemyślany wybór przełoży się na funkcjonalność nowego zakupu, dlatego nie należy kierować się jedynie ceną. Decydując się na zakup furtki wejściowej, zwróć uwagę na:

  • estetykę wykonania – furtka musi oczywiście pasować do całego ogrodzenia oraz nieruchomości, aby całość stworzyła spójną kompozycję; producenci furtek panelowych oferują wiele rozmaitych propozycji, dlatego wybór nie powinien być trudny;
  • kierunek otwierania – jeżeli Twoje ogrodzenie jest już gotowe, przemyśl wcześniej, jaka furtka będzie dla Ciebie odpowiednia; zamontowanie wersji o niewłaściwej konstrukcji może wyglądać nieestetycznie lub zmniejszyć funkcjonalność tego elementu;
  • rodzaj – na rynku dostępne są m.in. furtki panelowe, metalowe, siatkowe, drewniane czy palisadowe; jeżeli zależy Ci na „ukryciu” furtki w ogrodzeniu, wybierz wersję panelową;
  • jakość – to jeden z najważniejszych czynników, który należy mieć na uwadze; niskiej jakości furtka zniszczeje po krótkim czasie eksploatacji, co będzie skutkować koniecznością jej wymiany.

Jak powinna być zamontowana furtka wejściowa?

Należy pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, furtka wejściowa musi konieczne otwierać się do wewnątrz. Pod żadnym względem nie może ona wychodzić poza obręb nieruchomości. Co więcej, szerokość tego elementu musi wynosić co najmniej 90 centymetrów. Zalecamy jednak, aby w miarę możliwości wybrać furtkę o nieco większych wymiarach.