Jak zamontować ogrodzenie stalowe?
Sposobów na ogrodzenie działki jest wiele. W zależności od Twojego budżetu, możliwości montażowych oraz preferencji estetycznych możesz wybierać spośród klasycznych paneli ogrodzeniowych wykonywanych z różnych materiałów od drewna po stal, czy też płotów betonowych bądź siatek. Od lat największą popularnością cieszą się ogrodzenia stalowe. Ogrodzenia stalowe to rodzaj ogrodzenia panelowego, którego elementy wykonane są ze zgrzewanych drutów stalowych usztywnianych w procesie produkcji. Materiał ten sprawia, że ogrodzenie oprócz tego, że prezentuje się bardzo estetycznie, jest również bardzo stabilne i trwałe. Aby jednak w pełni cieszyć się jego funkcjonalnością, trzeba je odpowiednio zamontować. Jak to zrobić? Tego dowiesz się z lektury dalszej części artykułu.
W jaki sposób montuje się ogrodzenie stalowe?
Przed rozpoczęciem montażu ogrodzenia stalowego należy odpowiednio przygotować miejsce, w którym będą montowane przęsła. Na początku więc powinieneś oczyścić działkę z chwastów i pozostałości budowlanych. Dalej dobrze jest wyrównać teren. Jeśli jednak nie jest to możliwe, nie musisz martwić się o zauważalne dysproporcje w wysokości ogrodzenia, gdyż w naszej ofercie znajdziesz panele ogrodzeniowe w różnych wysokościach, które doskonale sprawdzą się na nierównym terenie. Następnym krokiem jest wyznaczenie linii, najlepiej za pomocą sznura, według których będzie przebiegał płot. Dzięki niej w łatwy sposób odmierzysz miejsca, w których będą stały słupki ogrodzeniowe, oznaczając je np. za pomocą patyka. Po wytyczeniu tych punktów możesz przejść do wykopania fundamentów na słupki.
Słupki ogrodzeniowe umieść w ok. 50-60 cm otworach, które następnie zalej betonem. Przy ich ustawianiu nie zapomnij o poziomicy. Używając jej, równo zamontujesz podstawę swojego ogrodzenia. Zadbaj też o to, by zabezpieczyć słupki wspornikami. Kiedy masa stężeje, możesz rozpocząć montaż pierwszego przęsła. Zrobisz to, mocując panel do słupka za pomocą obejm. Co istotne, wszystkie elementy ogrodzenia stalowego są ze sobą kompatybilne, dlatego ich łączenie nie powinno sprawiać Ci problemów. Po połączeniu przęsła z pierwszym słupkiem łączysz panel z kolejnym przęsłem, aż dojdziesz do miejsc, w których postawiłeś następne słupki. Powtarzając tę czynność, stworzysz pełne obramowanie posesji, które nie tylko uchroni Cię przed nieproszonymi gośćmi, ale i dopełni aranżację Twojego podwórka.