> > 44-zastosowanie-drutow-ocynkowanych

Zastosowanie drutów ocynkowanych

Odgrodzenie zakupionej działki stanowi jedną z pierwszych czynności wykonywanych przez jej właścicieli. Działanie to ma znaczenie praktyczne: chroni przed wejściem na wydzielony teren nieupoważnionych osób i dzikich zwierząt oraz zwiększa poczucie bezpieczeństwa i zadowolenia nabywców. Ponadto podnosi atrakcyjność nieruchomości.

Prowadzona przez nas firma zajmuje się montażem funkcjonalnych, estetycznych, solidnych ogrodzeń. Naszym klientom proponujemy kompleksowe i nowoczesne systemy ogrodzeniowe oraz uzupełniające je dodatki, w tym różnego rodzaju druty. Poniżej przedstawiamy zastosowanie niezwykle praktycznego drutu ocynkowanego.

Do czego służy drut ocynkowany?

Drut ocynkowany ma bardzo szerokie zastosowanie i jest powszechnie stosowany w przemyśle. Sięga po niego między innymi branża budowlana, ogrodnicza, tytoniowa. Stosuje się go do produkcji siatek ogrodzeniowych, które wznosi się na posesjach prywatnych i publicznych i jakie służą do zabezpieczania terenów przemysłowych oraz uprawnych, siatek tkanych i technicznych. Oprócz nich powstają z niego druty kolczaste i powlekane, filtry, różnego typu ogrodzenia, płoty palisadowe, podpory do uprawy pnączy, sita. Ponadto służy do wzmacniania wznoszonych konstrukcji, w tym sufitów podwieszanych z płyt gipsowo-kartonowych, wiązania paczek, podwiązywania warzyw i roślin ozdobnych (za jego pomocą podwiązuje się groszek, pomidory, róże). Wykorzystuje się go również do belowania makulatury, odpadów i tkanin, zwijania drutów pastuchowych, produkcji bożonarodzeniowych choinek, wieszaków czy uchwytów do wiader.

Drut ten wytwarza się ze stali poddanej specjalnej obróbce. Ocynkowana stal zyskuje dodatkową warstwę ochronną zabezpieczającą ją przed korozją. Dlatego finalny produkt jest wytrzymały i żywotny (spełnia wysokie wymagania eksploatacyjne), a przy tym można pomalować go farbą lub lakierem. W naszej ofercie znajduje się drut ocynkowany o średnicy od 2 do 4 mm, który pokryto trwałą powłoką odporną na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych oraz uszkodzenia mechaniczne. Produkt ten sprzedajemy w zwojach, dzięki czemu jest łatwy w transporcie i przechowywaniu. Ponadto zwoje umożliwiają jego szybkie rozwinięcie, co widocznie skraca czas montażu ogrodzenia. Dodatkowo można zdecydować się na zakup napinaczy służących do utrzymania drutu w nieruchomej pozycji i na stałej wysokości.