> > 35-siatka-lesna-krotka-charakterystyka-i-zastosowanie

siatka leśna - krótka

Siatka leśna - krótka charakterystyka i zastosowanie

Mimo swojej nazwy, która mogłaby wskazywać na główne zastosowanie siatki leśnej właśnie w lasach, może ona być wykorzystywana w wielu miejscach. Może służyć jako ochrona przed wtargnięciem na zabezpieczony teren intruzów, w tym także zwierząt. Jest ciągle jedynym z popularniejszych materiałów, z których wykonuje się ogrodzenia. Czym charakteryzuje się siatka leśna? Sprawdź.

Jak wykonana jest siatka leśna?

Siatkę leśną produkuje się z ocynkowanego drutu. Zapewnia to jej dużą wytrzymałość i odporność mechaniczną, co szczególnie przydaje się podczas ataków dzikiej zwierzyny. Ponadto jest odpowiednio zagęszczana od dołu, może mieć duże oczka lub splot węzłowy. Tym, co decyduje o jej popularności, jest jej niska cena oraz bardzo łatwy, szybki montaż. Ogrodzenie z siatki leśnej instaluje się na wcześniej postawionych słupkach – stalowych lub drewnianych, które stanowią znacznie bardziej ekonomiczne rozwiązanie. Jest dostępna w wielu rozmiarach i między innymi dlatego zapewnia tak szeroką gamę zastosowań.

Gdzie wykorzystywane są ogrodzenia z siatki leśnej?

Ze względu na fakt, że siatkę leśną równie szybko się montuje jak zdemontuje, a przy tym jest ona ogrodzeniem niezwykle solidnym, może stanowić ona rozwiązanie czasowe lub być założona na stałe. Bardzo często spotkać ją można w szkółkach leśnych czy sadach. Chroni przed zwierzętami, które mogłyby zniszczyć nasadzone uprawy i młode drzewa. Ogrodzenie z siatki leśnej jest także stawiane w lasach, aby ogrodzić teren występowania zagrożonych gatunków roślin. Niemniej jednak stosuje się ją również w budownictwie czy przy autostradach. Na początkowym etapie budowy za pomocą siatki leśnej odgradza się plac, na którym wykonywane są prace. Ogrodzenie takie jest zazwyczaj wyposażone u góry w drut kolczasty. Zamontowana wzdłuż autostrad czy dróg krajowych, chroni przed nagłym wtargnięciem na jezdnie największych z leśnych mieszkańców – saren, dzików, a nawet jeleni. Chętnie jest wykorzystywana w gospodarstwach rolnych, gdzie hodowane są zwierzęta.