> > 34-siatka-ogrodzeniowa-czy-panele-krotkie-porownanie

siatka ogrodzeniowa

Siatka ogrodzeniowa czy panele? Krótkie porównanie

Chcąc ogrodzić swoją posesję, na pewno zastanawiasz się, które rozwiązanie będzie dla ciebie odpowiedniejsze – panele czy siatka. Oba ogrodzenia mają swoje zalety i szerokie zastosowania. Warto więc rozważyć każdą z opcji. Poniżej przedstawiamy, czym charakteryzuje się płot wykonany z siatki ogrodzeniowej, a czym wyróżnia się ten wykonany z paneli.

Koszty ogrodzenia i jego montażu

W kategoriach tych zdecydowanie zwycięża siatka ogrodzeniowa. Jej instalacja jest na tyle prosta, że nie trzeba korzystać z usług specjalistów – wystarczy rozciągnąć ją między słupkami. Panele to dużo większy wydatek. Postawienie z nich płotu wiąże się nie tylko z wyższą ceną samych paneli, ale też niekiedy z koniecznością zatrudnienia fachowej ekipy. Montaż takiego ogrodzenia wymaga także dużo więcej czasu.

Wytrzymałość siatki i paneli

Siatka ogrodzeniowa jest znacznie bardziej elastyczna, ale przy tym niestety łatwo może ulec odkształceniu. Jeżeli wybierz się panele, taki problem na pewno nie będzie miał miejsca.

Występują dwie wersje siatki ogrodzeniowej – wyróżniamy modele plecione i zgrzewane. Dodatkowo niektóre z nich są wykonane z drutu ocynkowanego, natomiast inne są pokryte tworzywem PVC. W przypadku siatki plecionej w miejscach, w których druty nachodzą na siebie, dochodzi do tarcia. Pod wpływem ścierania się warstwy cynku może dojść do powstania punktu korozji. Natomiast materiał PVC nie jest odporny na czynniki atmosferyczne oraz promieniowanie słoneczne.

Panele ogrodzeniowe są galwanizowane, co oznacza, że są bardzo dobrze zabezpieczone przed korozją. Efekt ten można zintensyfikować poprzez pomalowanie ich farbą.

Wygląd ogrodzenia z paneli i siatki

Poczucie estetyki zależy od indywidualnych preferencji. Jednak panele ogrodzeniowe świetnie wpisują się w miejski krajobraz, ale także doskonale prezentują się podmiejskim otoczeniu. Charakteryzuje je nowoczesna, industrialna stylistyka. Siatka ogrodzeniowa ze względu na swoją skłonność do deformacji wypada w tym zestawianiu znacznie gorzej.