> Blog

Witamy na blogu firmy BIG-STAL

orodzenie

Jak zamontować ogrodzenie stalowe?

Sposobów na ogrodzenie działki jest wiele. W zależności od Twojego budżetu, możliwości montażowych oraz preferencji estetycznych możesz wybierać spośród klasycznych paneli ogrodzeniowych wykonywanych z różnych materiałów od drewna po stal, czy też płotów betonowych bądź siatek. Od lat największą popularnością cieszą się ogrodzenia stalowe. Ogrodzenia stalowe to rodzaj ogrodzenia panelowego, którego elementy wykonane są ze zgrzewanych drutów stalowych usztywnianych w procesie produkcji. Materiał ten sprawia, że ogrodzenie oprócz tego, że prezentuje się bardzo estetycznie, jest również bardzo stabilne i trwałe. Aby jednak w pełni cieszyć się jego funkcjonalnością, trzeba je odpowiednio zamontować. Jak to zrobić? Tego dowiesz się z lektury dalszej części artykułu.

ogrodzenie zdobione

Ogrodzenie zdobione czy minimalistyczne?

Kupując ogrodzenie, bierzemy pod uwagę bezpieczeństwo, wygląd, cenę i łatwość montażu. Mamy do wyboru różne rodzaje produktów, ale popularne obecnie są minimalistyczne, czyli nowoczesne, wykonywane z paneli.  Choć zdobiony plot wygląda bardziej ekskluzywnie, to jest droższym wariantem i wymagającym konserwacji. Właściciele budynków stawiają na tańsze i odporne na korozję ogrodzenia. Ogrodzenia i bramy zdobione są dużym wydatkiem, ponieważ wykonywane są przeważnie według projektu.

ogrodzenie siatkowe

Jak zamontować ogrodzenie siatkowe?

Ogrodzenie jest tym elementem wykończenia posesji, które przede wszystkim wyznacza granicę działki. To z kolei informuje innych, że w tym danym miejscu nie wolno się poruszać. Dzięki temu unikniemy między innymi tego, że pewne osoby będą na naszej posesji parkować auta, albo będą wyprowadzać psy, lub też skracać sobie drogę.

siatka ogrodzeniowa

Jak przebiega montaż siatek ogrodzeniowych?

Siatka ogrodzeniowa od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród osób, które szukają odpowiedniego materiału do ogrodzenia swojej posesji. Wśród jej największych zalet wymienia się przede wszystkim cenę, która w porównaniu z innymi materiałami jest stosunkowo niska. Co więcej, siatki pasują do większości stylów, dlatego z powodzeniem mogą być stosowane zarówno przy tradycyjnych, jak i nowoczesnych konstrukcjach. Materiał ten nie rzuca się  też w oczy i zapewnia odpowiednią widoczność. Jest zatem świetnym wyborem dla osób, które nie chcą zbytnio zasłaniać swoich działek. Dużym atutem siatek ogrodzeniowych jest również łatwość ich montażu, co sprawia, że z tym typem ogrodzenia poradzi sobie niejeden majsterkowicz.

ogrodzenie

Zalety ogrodzeń panelowych

Ogrodzenia panelowe cieszą się niesłabnącą popularnością wśród inwestorów prywatnych, ale też firm czy instytucji państwowych. Tego typu ogrodzenie jest nie tylko estetyczne, ale pozwala również na ochronę terenu przed wtargnięciem niechcianych osób czy zwierząt. Przedstawiamy kilka zalet, które z pewnością przekonają niezdecydowanych do montażu ogrodzenia z paneli.

Ogrodzenie posesji

Postawienie ogrodzenia a wymogi prawne?

Ogrodzenie to element wyznaczający granicę posesji, który wpływa też na podniesienie poziomu bezpieczeństwa nieruchomości. Trzeba jednak pamiętać, że również w przypadku należy kierować się przepisami prawa budowlanego. W tym wpisie wyjaśnimy, jakich formalności trzeba dopełnić, budując ogrodzenie.

Ogrodzenie domu

Jak wybrać dobre ogrodzenie posesji?

Ogrodzenie posesji to prosty i nierzadko skuteczny sposób zabezpieczenia znajdującego się na niej mienia przed grabieżą lub zniszczeniem. Ochrona posesji to jednak tylko jedna z wielu funkcji, jakie może pełnić otaczający teren płot. Jaką rolę może dodatkowo odgrywać? Dlaczego niektórzy właściciele posesji stawiają solidne i zwarte konstrukcje ogrodzeniowe bez prześwitów, a inni niskie ażurowe płoty wykonane z siatki? Co trzeba mieć na uwadze wybierając ogrodzenie dla swojej działki?

Zastosowanie drutów ocynkowanych

Zastosowanie drutów ocynkowanych

Odgrodzenie zakupionej działki stanowi jedną z pierwszych czynności wykonywanych przez jej właścicieli. Działanie to ma znaczenie praktyczne: chroni przed wejściem na wydzielony teren nieupoważnionych osób i dzikich zwierząt oraz zwiększa poczucie bezpieczeństwa i zadowolenia nabywców. Ponadto podnosi atrakcyjność nieruchomości. 

furtka panelowa

Czym cechuje się dobra furtka panelowa?

Odgrodzenie terenu od sąsiadujących z nim posesji ma nie tylko znaczenie praktyczne, ale również estetyczne. Jedną z pierwszych czynności wykonywanych przez nabywców działki jest jej zabezpieczenie przed wejściem na nią nieupoważnionych osób. Solidne systemy ogrodzeniowe zwiększają poczucie komfortu właścicieli nieruchomości, a ich nowoczesny design podnosi jej atrakcyjność. Nasza firma specjalizująca się w produkcji i montażu ogrodzeń oferuje kompleksowe rozwiązania. Jednym z istotnych elementów systemu ogrodzeniowego jest furtka panelowa. Poniżej wyjaśniamy, czym charakteryzuje się ta warta zakupu.

panele ogrodzeniowe

Charakterystyka paneli ogrodzeniowych 3D

Chęć zabezpieczenie własnego mienia stanowi jedną z najbardziej podstawowych i naturalnych potrzeb, a odgrodzenie zakupionej działki, zarówno firmowej, jak i prywatnej, często okazuje się niezbędne. Na rynku dostępne są różne typy ogrodzeń, przy czym większość z nich z powodzeniem spełnia swoją funkcję. Jednak za najlepsze uznaje się te wykonane z paneli ogrodzeniowych stanowiących niezwykle trwałe i stosunkowo tanie rozwiązanie. Warto dodać, że nasza firma od lat zajmuje się ich produkcją, dostarczając klientom towar najwyższej klasy. W naszej ofercie można znaleźć panele 2D i 3D występujące w różnych wersjach kolorystycznych. Czym charakteryzują się te drugie? Odpowiedź na wspomniane pytanie można znaleźć w dalszej części wpisu.