> Blog

Witamy na blogu firmy BIG-STAL

korozja

Siatki ogrodzeniowe to jedno z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych rozwiązań, które służą oddzielaniu zarówno budynków prywatnych, jak i publicznych od otoczenia. I nie ma się czemu dziwić – jest to metoda trwała, solidna i – co najważniejsze – niedroga. Jednak wybór odpowiedniej siatki ogrodzeniowej wcale nie jest prosty, a najtańsze rozwiązania mogą okazać się niepraktyczne w dłuższej perspektywie czasu i podatne na korozję. Czym więc powinniśmy się kierować przy wyborze ogrodzenia, które posłuży nam przez długi czas i jednocześnie będzie odporne na powstawanie rdzy?

ogrodzenie panelowe

Ogrodzenie jest bardzo ważnym elementem każdej nieruchomości z kilku powodów. Po pierwsze – gwarantuje nam bezpieczeństwo, ponieważ oddziela posesję od reszty otoczenia, dzięki czemu zapobiega ewentualnym włamaniom czy kradzieżom. Po drugie – pełni funkcję estetyczną, powinno być dopasowane do elewacji domu, terenu, na którym znajduje się nieruchomość oraz do architektury i aranżacji ogrodu.

renowacja ogrodzenia

Ogrodzenie otacza całą posesję, a więc można śmiało stwierdzić, że w pewnym sensie jest jego wizytówką. Z tego powodu właściciele nieruchomości powinni przykładać szczególną uwagę do jej stanu technicznego oraz wizualnego. Zdarza się jednak, że po pewnym czasie ogrodzenie ulega różnego rodzaju zniszczeniom. Wówczas niezbędna może okazać się renowacja.

słupki ogrodzenia

Montaż słupków ogrodzeniowych nie jest szczególnie skomplikowaną czynnością. Można powiedzieć, że w zdecydowanej większości przypadków można wykonać taką pracę na własną rękę. Należy jednak wyraźnie zaznaczyć, że poprawność montażu determinuje późniejszą wytrzymałość całego ogrodzenia. Z tego względu warto przeprowadzić go zgodnie z powszechnie przyjętymi zasadami.

furtka

Ogrodzenie jest nie tylko elementem chroniącym nieruchomość przed niepożądanymi wtargnięciami, ale także częścią ozdobną całej posesji. Trudno wyobrazić je sobie jednak bez odpowiedniej furtki wejściowej. Podpowiadamy, że warto przyłożyć szczególną wagę do jej wyboru.

malowanie ogrodzenia

Zadbana brama oraz ogrodzenie znacząco wpływają na postrzeganie przyległej im nieruchomości. Można powiedzieć, że stanowią one niejako wizytówkę danego budynku. Jednym z zabiegów, które wpływają na kondycję ogrodzenia i bramy jest ich regularne malowanie.

ogrodzenie panelowe

Ogrodzenia panelowe najczęściej wykorzystywane są do zabezpieczania domów jednorodzinnych i innych nieruchomości prywatnych. Nie mniej popularne jest stosowanie ich do otaczania przestrzeni przemysłowych oraz obiektów użyteczności publicznej.

ogrodznie

Trudno wyobrazić sobie nieruchomość bez ogrodzenia. Dzięki takiemu prostemu rozwiązaniu zapewniamy sobie znacznie większą prywatność, a także dbamy o swoje bezpieczeństwo. Faktem jest jednak, że stanowi ono zarazem funkcję ozdobną, którą najczęściej kierują się kupujący. Nic dziwnego! Odpowiednio dobrane ogrodzenie potrafi znacząco podkreślić urok towarzyszącego budynku.

ogrodzenie

Zakup ogrodzenia to zwykle inwestycja na lata, dlatego wybór właściwego parkanu musi być przemyślany. Płoty pełnią nie tylko funkcje ochronne, odgradzając przestrzeń od niepożądanych gości lub dzikich zwierząt, ale także stanowią kluczowy element dekoracyjny, który podkreśla charakter architektury oraz pasuje do aranżacji ogrodu. Ponadto ogrodzenia gwarantują też prywatność oraz chronią przed docierającymi z ulicy dźwiękami. Na rynku znaleźć można różnego rodzaju ogrodzenia, które różnią się nie tylko estetyką, ale również trwałością. Jak wybrać to, które spełni oczekiwania? W dalszej części artykułu podpowiemy Ci, na co warto zwrócić uwagę, wybierając ogrodzenie posesji.

orodzenie

Sposobów na ogrodzenie działki jest wiele. W zależności od Twojego budżetu, możliwości montażowych oraz preferencji estetycznych możesz wybierać spośród klasycznych paneli ogrodzeniowych wykonywanych z różnych materiałów od drewna po stal, czy też płotów betonowych bądź siatek. Od lat największą popularnością cieszą się ogrodzenia stalowe. Ogrodzenia stalowe to rodzaj ogrodzenia panelowego, którego elementy wykonane są ze zgrzewanych drutów stalowych usztywnianych w procesie produkcji. Materiał ten sprawia, że ogrodzenie oprócz tego, że prezentuje się bardzo estetycznie, jest również bardzo stabilne i trwałe. Aby jednak w pełni cieszyć się jego funkcjonalnością, trzeba je odpowiednio zamontować. Jak to zrobić? Tego dowiesz się z lektury dalszej części artykułu.