> Blog

Witamy na blogu firmy BIG-STAL

panele

Ogrodzenie panelowe nie każdemu musi przypaść do gustu, ale mimo tego trudno mu odmówić licznych zalet. Jest ono bardzo chętnie stawiane i to zarówno w miastach, jak i w strefie podmiejskiej. Pod wieloma względami panele ogrodzeniowe są dużo lepszą opcją niż inne, tańsze rozwiązania. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem płotu dla swojej posesji, poniżej dowiesz się, czego możesz oczekiwać od konstrukcji z paneli.

montaż paneli

Właściwy montaż paneli ogrodzeniowych zapewnia nie tylko ich estetyczny wygląd, ale przede wszystkim trwałość całej konstrukcji. Tak naprawdę, aby cieszyć się solidnym płotem z paneli, wystarczy zapoznać się z kilkoma prostymi zasadami ich instalacji. Mimo że prace tego typu zleca się najczęściej fachowcom, warto wiedzieć, jak przebiega proces stawiania ogrodzenia.

Mimo swojej nazwy, która mogłaby wskazywać na główne zastosowanie siatki leśnej właśnie w lasach, może ona być wykorzystywana w wielu miejscach. Może służyć jako ochrona przed wtargnięciem na zabezpieczony teren intruzów, w tym także zwierząt. Jest ciągle jedynym z popularniejszych materiałów, z których wykonuje się ogrodzenia. Czym charakteryzuje się siatka leśna? Sprawdź.

Chcąc ogrodzić swoją posesję, na pewno zastanawiasz się, które rozwiązanie będzie dla ciebie odpowiedniejsze – panele czy siatka. Oba ogrodzenia mają swoje zalety i szerokie zastosowania. Warto więc rozważyć każdą z opcji. Poniżej przedstawiamy, czym charakteryzuje się płot wykonany z siatki ogrodzeniowej, a czym wyróżnia się ten wykonany z paneli.

slupek

Słupki ogrodzeniowe to podpora konstrukcji każdego płotu. Są one równie ważne jak siatki czy też panele, dla których stanowią element nośny. Na rynku dostępna jest cała gama słupków, które mogą być stosowane do wielu rodzajów ogrodzeń. Można je podzielić ze względu na to, z czego zostały wykonane oraz z uwagi na miejsce, gdzie powinny być montowane.

siatka

Stawiając płot z siatki ogrodzeniowej, na pewno chcesz, aby służył Ci on przez długie lata. Jednak jest to konstrukcja nieustannie narażona na działanie mogących jej zaszkodzić czynników zewnętrznych – mechanicznych, atmosferycznych czy też promieniowania słonecznego. Podpowiadamy co zrobić, aby móc jak najdłużej cieszyć się swoim ogrodzeniem z siatki.

Blog firmy BIG-STAL.

Realizacja: MAXIGRAF